Hledání

Přihlášení

Home arrow Fórum
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 19. 07. 2008 16:35 Dobrý den ,

Mám takový možná hloupý dotaz , ale přesto se zeptám. Potřebuji znát názor někoho nezainteresovaného v celém problému . Jsem členem jednoho paraklubu , bohužel to v poslední době vypadá v klubu dost mizerně neskáčeme skoro vůbec – tedy ani před tím se moc neskákalo , ale teď vlastně vůbec . Nastala situace že se v našem okolí našel člověk jenž začal pořádat víkendové seskoky ve spolupráci s jiným klubem . Celá věc došla tak daleko že pár lidí se rozhodlo přejít pod tohoto nového člověka a obejít tím svůj mateřský klub . Předsedovy klubu se však takové jednání nelíbí a hrozí že některé členy vyloučí z našich řad . Dále se ukázalo že tento předseda jaksi neví kolik peněz je v klubu a vypadá to že si klubové korunky střádá do vlastní kasičky . Vše je o to divnější že se v našem klubu platí první rok poplatek 3000 Kč + známka 300 a následující roky se platí již jen 1000 + známka 300 . V klubu je asi 25 členů a když každý zaplatil 3000 je podivné že v klubu nejsou peníze že ! navíc jako člen klubu nemám vlastně žádné výhody takže se ani neskáče zdarma . Tím by se dalo odůvodnit že v klubu nejsou peníze . No nic dál nebudu rozvádět problém okolo peněz , ovšem zajímá mne jiná věc . Když bych chtěl jet skákat do jiné DZ musí mi toto povolit dle VPARA1 můj instruktor , jinak mám velký problém . Ovšem také jsem slyšel že když mu celou věc neoznámím a přijedu skákat jinam a přesto že mne tam nechají skočit vystavuji se údajně tomu že by mi můj instruktor mohl znemožnit skákání na trvalo . Je prosím vás nějaké takové riziko že bych mohl takto dostat za takový prohřešek tak obrovský postih (tedy doživotní zákaz ?ú) Trochu si totiž připadám jako vězeň vlastního klubu , myslím si že pokud se domluvím na jiné DZ že chci dojíždět skákat a místní řídíci za mne převezme zodpovědnost může to každému být snad jedno ne i když jsem členem jiného klubu nebo se pletu ?
DÍKY ZA ODPOVĚĎ MARTIN
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 20. 07. 2008 12:03 Ahoj,
při čtení tvého příspěvku jsem se nestačil divit, co je všechno možné. Hlavně tedy nechápu, že lidi jsou schopni platit takové peníze za nic, aniž by měli z členství nějaké výhody.
Jsi zbytečně vyděšený z "doživotního zákazu"
Jedna věc jsou předpisy a druhá věc je realita. Tvá úvaha v poslední větě tvého příspěvku je správná. Není žádný problém v tom, že si pojedeš zaskákat na jiné letiště. Kde budeš skákat je čistě tvoje svobodná volba, skáčeme pro zábavu, nejsme v armádě. Instruktora, který se pod tebe podepíše seženeš vždycky. A pokud je tvůj instruktor takovýto vykuk, tak neváhej.
Smím vědět, proč u vás lidi jsou členy klubu a proč platí takové příspěvky bez toho, že by jim to přinášelo nějaké výhody?
Já pamatuji staré časy a v nich jsem si vypěstoval silnou averzi k organizacím. Proto odmítám být členem čehokoli. Nejsem členem Aeroklubu ČR ani žádného místního aeroklubu a nijak mi to nechybí. Proč bych měl platit peníze a nemít za to nic. Na skákání členství nemá sebemenší vliv a o skákání v tomto sportu jde především, nikoli o živení aparátčíků, kteří leckde přežili od dob Svazarmu na stále stejných postech.
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 20. 07. 2008 20:40 Můj problém je ten že jsem ještě v kat. Ž. a vlastně ještě nevím co opravdu musím a co můžu na co mám právo atd. Tento instruktor má řekněme dlouhé drápky a tak člověk neví kde může zaškodit . No každopádně jsem pěkně otrávenej a příští sezonu už nic platit nebudu , zajímalo by mne a ocenil bych kdyby vzniknul třeba nějaký článek . Nemyslím reklamu klubů , ale normální přehled o tom jak to chodí jinde , tedy jaké jsou kde členské poplatky jaké jsou výhody za tyto poplatky jak drahé jsou letenky atd. Takový komplexní seznam o to co jak a proč.
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 20. 07. 2008 20:56 Jo ještě jedna věc instruktor mi tvrdí že když se za mne někdo podepíše jako dozor tak to udajně ještě neznamená že za mne přebírá odpovědnost , odpovědnost za mne prý má stále můj instruktor . Moc tedy nerozumím proč se za mne někdo vlastně podepisuje , když nenese žádnou zodpovědnost ? A ještě mne zajímá jak je to tedy s tím předáváním z DZ do DZ je povinném mi můj instruktor zajistit skákání v jiné než mateřské DZ . Abych to upřesnil řekněme že můj instruktor je Pepík a já se rozhodnu v sobotu skákat třeba v Kolíně , musí Pepík zavolat do Kolína aby o mě věděli a zajistit mi tam dozor jenž se za mne podepíše nebo Pepíkovi nic hlásit nemusím . Prostě zajedu do DZ Kolín a najdu řídícího řeknu mu že jsem z DZ od Pepíka a rád bych si v Kolíně tento víkend zaskákal ?
Díky Martin
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 21. 07. 2008 07:49 Ahoj, ty můžeš mít napsaný v průkazu dva instruktory, to za prví. Takže můžeš mít jenoho na domací DZ a druhého na jiné. Pokud bys chtěl skákat jinde tak musíš požádat svého instruktora, aby zavolal instruktoroj na jiné DZ a domluvil se sním co budeš skákat a jak ti to skákání vlastně jde. Aby ten druhý věděl co od tebe může čekat. Protože kdo se pod tebe podepíše, tak za tebe zodpovídá. Přece když budu tvůj instruktor a budu na dovolený a ty budeš skákat s jiným a něco se stane, tak nezavřou mě. Jinak změnit klub můžeš. Jednoduše se domluvíš z jiným klubem a když tě vemou, tak to oznámíš domácímu, že končíš. Nemůže ti nikdo zakázat skákat a ani měnit kluby. To jsou jen zastrašovací řeči.
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 21. 07. 2008 10:14 To s tou domluvou instruktorů při předávání žáka je ideální stav, tak by to mělo samozřejmě být. Realita je ovšem jiná.
Martine, neboj se, zaskáčeš si i bez požehnání původního instruktora. Pokud není přístupný dohodě nebo nejedná jako slušný člověk, tak se ho zbav a jdi jinam. A je jedno, jakou máš kategorii, prostě se domluvíš na novém působišti.
A nestávej se hned členem jiného klubu dokud nebudeš mít pocit, že ti to něco přinese. To není podmínka pro skákání.
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 21. 07. 2008 19:09 Ahoj Martine,
nestacim vychazet z udivu, co je vsechno mozne. Pokud bys mel problem sehnat instruktora, ozvi se mi na e-mail hanka zavinac 4000.cz a domluvili bychom se na dalsim postupu.
Hanka
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 26. 07. 2008 11:33 Je to sice nanejvýš trapné prát špinavé prádlo na veřejnosti, ale nelze na tu obludnost Martina nereagovat. Už nějaký klasik sice řekl, že nejsnadnější je pomlouvat, neboť vymlouvat pomluvy je téměř nemožné. Proto uvedu jen pár "drobných faktů", které Martin jaksi opoměl a zmotal páté přes deváté jak se mu to zrovna hodilo.
1) V našem klubu byl donedávna místopředsedou. Na poslední členské schůzi, kdy sám uznal svá pochybení, kdy jednal proti zájmům klubu, před hlasováním o jeho sesazení, sám z této funkce odstoupil.
2) Žádný z členů klubu nikdy neměl problémy s vedoucím instruktorem, když chtěl skákat v jiné DZ. I před odjezdem na dovolenou, jsem osobně všem vše zařídil dle V-PARA-1 a vedoucími DZ V Plzni a v Mostě. Jinak ten profík co píše, že předpisy jsou jenda věc a realita druhá toho asi za sebou moc nemá a v hlavě asi také ne, jinak by takovou hloupost nenapsal. To je přesně ta nejlepší cesta, jak si co nejdřív nabrat hlínu do nosu a inspekci se to určitě bude náramně číst. Také určitě neměl a nemá za nikoho odpovědnost. Pokud taková "moudra" sype do hlavy zvláště nováčkům, kteří nemají ještě žádnou kategorii a naskákáno 20 - 40 seskoků. To jsou určitě Ti orlové nebes, nad které už není !!!
3) Na tom, že se u určitého zmíněného člověka nebude skákat se dohodla celá členská schůze, včetně Martina, a všichni se pod to podepsali. Co je to za chlapa, který nedodrží své vlastní slovo ani 14 dní ?
Ten človíček totiž organizuje para provozy se svou přítelkyní servírkou s nulovou kvalifikací jak parašutistickou, tak leteckou. Má sice nalétáno jako voják hodně na vrtulnících, ale to mu je jaksi v civilu na dvě věci. Tuto činnost, jako podnikatelskou, organizuje tímto způsobem:
- na objednávku (často jen ústní) si najme řídícího seskoků, letoun AN-2 má od Aeroklubu Karlovy Vary vůbec bez smlouvy (???!!!) - ten nám ji sice nabízel za "lukrativní" cenu 17.600,-Kč / hod. letu, tomu človíčkovi ji však "pronajal" za jinou (pomiňmě, že to aeroklub vůbec nemůže ). Jak se na tyto handly bude dívat AČR , tak to mají všichni na praku. Dále stejnou objednávkou, objedná tandempilota a hurá na to , vždyť je demokracie !!! Borci s kategorií "Ž" samozřejmě nepokládají za nutné komukoliv a cokoliv oznamovat, to samé ani onen řídící seskoků - žádný kontakt, proč taky, vždyť předpisy jsou jedna věc a praxe druhá !
3) Finance - o výši členských poplatků, rozhodla členská schůze. Mimo jiné do dnešního dne právě Martin a někteří další nemají na rok 2008 zaplaceno. Za to již více jak rok má od klubu bezúročnou půjčku na nákup padáku ve výši 23.000,-Kč ze které nesplatil ani 1,-Kč a byl mu prodloužen termín splatnosti do 30.6. 2009. Je to opravdový chudák vězeň paraklubu bez žádných výhod. To že na poslední schůzi nebylo možné předložit vyčerpávající a kompletní účetnictví, bylo jen a pouze z důvodu, že probíhá jeho rekostrukce zapříčiněná změnou zákona ! Kdo o tom něco ví, tak potvrdí zmatky v těchto věcech. Jinak i malá násobilka však stačí na to, jak velké příjmy do klubu přitekly a co vše se za ně pořídilo (padáky, přístroje, společenské, vysíačka a přijímačky pro ZV,další vybavení a klubové akce atd). Je proto nanejvýš sprosté mě obviňovat z toho, že si odlévám do své kasičky ! Je to o tom, že odlévám já do kasičky paraklubu, kolik, bude řádně předloženo na příští schůzi. Problém je, že sám Martin má doložit vyúčtování obchodní činnosti za kterou byl odpovědný a ... jaksi to drhne.
4) Tak že pokud nastal vrchol demokracie, a nováčci bez kategorie jsou nad instruktory, inspektory, předpisy a je jen na jejich zvážení co se právě rozhodnou udělat , řídící seskoků budou dlabat na předpisy, toto pak budeme vyhlašovat jako jedínou správnou cestu, proč nějaká organizace, nějaký AČR, nějaká inspekce, je kurnik přeci svoboda tak .... nevím nevím. Co Vy na to instruktoři ? Vy kteří jste vedoucí výcvikových paraškol a velmi dobře znáte svá oprávnění a své povinnosti dle provozních směrnic a jejich působnost ??? Takhle to všichni opravdu chcete ?
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 26. 07. 2008 12:43 instruktor napsal:
Jinak ten profík co píše, že předpisy jsou jenda věc a realita druhá toho asi za sebou moc nemá a v hlavě asi také ne, jinak by takovou hloupost nenapsal. To je přesně ta nejlepší cesta, jak si co nejdřív nabrat hlínu do nosu a inspekci se to určitě bude náramně číst. Také určitě neměl a nemá za nikoho odpovědnost. Pokud taková "moudra" sype do hlavy zvláště nováčkům, kteří nemají ještě žádnou kategorii a naskákáno 20 - 40 seskoků. To jsou určitě Ti orlové nebes, nad které už není !!!
Vzhledem k tomu, že se zde píše o mně, tak budu reagovat.
1. Nejsem profík, ani orel nebes nad kterého není. Kolik toho mám za sebou rozhodně netajím, je to napsané zde: http://www.4000.cz/kdo-jsme.html. Neznáme se, proto osočování z toho, že nemám moc v hlavě považuji za dosti slaboduché.
2. Stojím si za tím, co jsem napsal. Předpisy říkají, že člověk smí mít pod sebou podepsané dva stálé instruktory a ve výjimečných případech může skákat pod jiným poté, co si instruktoři žáka předají. Potud teorie.
Realita je taková, že stačí přijet na jiné letiště, sehnat instruktora, normálně lidsky se s ním domluvit. Většinou se zeptá odkud dotyčný je a pod kým skáče, případně i původnímu instruktorovi zavolá a vyžádá si informace.
Nechápu proč je problém v tom, že jsem popsal jak to ve skutečnosti chodí.

Vždycky mě rozesměje, když někdo šílí z toho, že se veřejně mluví o tom co by se sice správně dělat nemělo, ale dělá se to. Co by tomu propána řekla inspekce, až si to přečtou! Doufám, že z toho nedostanou šok, přece přiletěli z jiné planety a jsou tu první den, něco takového určitě netušili

A ještě k tomu, co tu v podstatě napsali všichni. Bylo tu vyjádření jen jedné strany a na to se tu reagovalo. Reakce byla dle mého soudu správná - pokud to v klubu nefunguje a člověk který chce skákat si nezaskáče, tak má plné právo vybrat si jiný klub/letiště/instruktora.

Teď už tu je vyjádření i druhé strany a situace vypadá jinak. Ovšem toto už tu nemůže řešit nikdo z nás, protože do toho prostě nikdo nevidí a neví kde je pravda.
Asi byste si to, pánové, měli vyřídit mezi sebou.
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:JAKO VĚZEŇ VLASTNÍHO KLUBU - 15. 08. 2008 17:46 Milý instruktore, tak si tady čtu ty kecičky o vašem paraklubu,které se tady neřeší a nikoho nezúčastněného nezajímají. No a mimo těch keciček sou tam i urážky. Je mi jedno jak na tom u vás je Martin jako člen nebo podnikatel. Řeší se tady skákání, pokud jsem si všiml a otázka odpovědnosti instuktora,kam nepatří emoce,ale předpis.Zajímavé je, že takové psycho stavy jsou jen u malých paraklubů.Je to pravděpodobně dáno i tím, jak déle různě pozoruji,že zde zůstává snaha po hirearchii,což mi připomíná komunismus
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>