Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Jak na to? arrow RW-2 1/3
RW-2 1/3 PDF Tisk E-mail
Autor: Hanka, 08. 08. 2006 (7144x shlédnuto)

RW-2Chris Shaw, Chris Adams

Skáčeš dvojky a už nevíš, jaké změny vymýšlet? Nechceš dělat pořád ty samé dvojky, jaké s kamarády skáčeš skoro pořád? Nabízíme dive pool pro dva skydivery. Cílem tohoto článku je dát dohromady pár zajímavých dvojek, které ti umožní si lépe otestovat, jak na tom vlastně jsi a pokročit v dovednostech. Jsou navržené tak, aby si každá dvojice skokanů na jakékoliv úrovni přišla na své - od příležitostných skokanů přes kamarády, co spolu skáčou více méně pravidelně až po zkušené členy 4 way týmů.

Jednotlivé série skoků jsou strukturovány tak, že můžeš postupovat od prvních navržených formací k těm dalším. Například A1 je na provedení snažší než A3 a A3 je snazší než B1 atd. Můžeš tedy článek použít jen pro legraci při seskocích s kamarády a nebo postupně drilovat a prokousávat se k těžším skokům, abys zlepšil své dovednosti ve čtyřkách. Výběr je výhradně na tobě.

Pár tipů k používání tohoto průvodce:

  • pozorně si prostuduj jednotlivé pohyby a ujisti se, žes je se spoluskokanem jaksepatří “nasušil” - u některých obrázků jsou stručné poznámky
  • pokud máš pochyby, zeptej se zkušeného skokana, aby poradil.

A1 - 3 body

Cíl: mít kontrolu nad malým rozsahem pohybu a umět pohyb zastavit.

Pohyby: vyskočte ve dvojici, pak oba udělejte MALÝ boční sluz a zastavte se: pak oba popojeďte dopředu na půl těla a zastavte se: otočte se čelem k sobě navzájem a chytněte se. Potom to zkuste celé znovu, ale na druhou stranu. Ti, kteří to považují za příliš jednoduché, mohou zkusit vertikální změnu - ale nezapomeňte si dopředu domluvit, kdo bude podlétávat jako první!

Tip: ať už to zkoušíte bokem k sobě nebo pomocí vertikálního přechodu, měli byste zastavit pohyb prakticky hned, jak ho zahájíte. Udržujte oční kontakt.

A1

A2 - 4 body

Cíl: kontrolované otáčky na místě.

Pohyby: vyskočte ve dvojici (stairstep), pak se oba otočte o 180 stupňů. Pak pootočením ke třetímu bodu (compressed accordion) a dalším pootočením k dosažení čtvrtého bodu (caterpillar). A pak zpátky stairstep. Při dalším seskoku si prohoďte pozice.

Tip: nespěchej do otáček. Místo toho raději vteřinku počkej a dokonale se vyvaž, abys mohl udělat perfektní otáčku na místě.

A2

A3 - 5+ bodů

Cíl: kontrolované boční skluzy.

Pohyby: vyskočte ve dvojici a pak: první zůstane padat přesně na místě; druhý dělá boční skluzy podél něj, zastaví se a dotkne nožního gripu, pak jede zpátky. Potom zůstane stát na místě a vše opakuje ten první. Pak se oba otočí a opakují cvičení ve druhém směru. A tak stále dokola.

Tip: když je řada na tobě, abys jel bočním skluzem, snaž se zůstat v úhlu 90 stupňů k parťákovi. Přemýšlej o tvých nohou a jeď jimi do strany. Zbytek těla/hlava už bude následovat nohy přirozeně.

A3
  Napište první komentář
RSS komentáře

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >