Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Jak na to? arrow RW-2 2/3
RW-2 2/3 PDF Tisk E-mail
Autor: Hanka, 14. 08. 2006 (6883x shlédnuto)

RW-2B1 - 3 body

Cíl: dále zlepšit základní pohyby

Pohyby: vyskočte ve dvojce (”buddy” nebo sidebody), a pak postupujte podle následujícího plánu: když děláte změnu, soustřeďte se na to, abyste před uchopením gripu zastavili pohyb. Před další změnou grip pusť a pokračuj stejným rytemm po celou dobu seskoku - čas mezi jednotlivými body by měl být přibližně stejný. Uvidíš, že z toho nakonec budou rychlé změny, kde můžete získat hodně bodů, aniž byste kolem sebe poletovali jak šílení!

Tip: naplánuj seskok tak, aby pohyby mezi jednotlivými změnami byly na oba partnery rozděleny rovnoměrně - to umožní vykonávat změny efektivně a zrychlí seskok, aniž byste museli ve skutečnosti změny provádět rychleji!

  B1

B2 - 4 body

Cíl: naučit se otáčky přesně na místě a provádět je synchonizovaně s parťákem

Pohyby: vyskočte ve dvojici a pak provádějte otáčky podle šipek - nemělo by docházet k žádným kolizím. Pamatuj si, že před uchopením gripu je třeba otáčku ZASTAVIT. Pak si ve formaci vyměňte pozice a dělejte otáčky v opačném směru - když jsi se prvně otáčel doprava, teď se budeš otáčet doleva. A tak dále a tak dále.

Tip: na povel k otáčce chvíli posečkej, než otáčku provedeš, abys byl dokonale vyvážený. To ti umožní udělat otáčku lépe na místě. Nepřeháněj to s udržováním očního kontaktu při otáčce - když uděláš zhruba otáčku o 90 stupňů, pokračuj v otáčce a drž hlavu v neutrální pozici. Parťáka zase uvidíš jakmile se dostaneš k posledním 90 stupňům otáčky.

B2

B3 - 5+ bodů

Cíl: naučit se otáčky přesně na místě a provádět je synchronizovaně s parťákem, zatímco nejsi směrem k formaci

Pohyby: vyskočte ve dvojici a pak pusťte gripy a přejděte do dalšího tvaru - tak, aby byl pohyb rozdělen rovnoměrně mezi oba skydivery. Potom se otáčejte podle šipek, podobně jako v B2. Nezapomeň ZASTAVIT před tím, než uchopíš gripy. Znovu přejděte do výchozího tvaru a při další změně si vyměníte pozice - takže když jsi před tím byl otočen směrem z formace, nyní budeš otočen směrem do ní.

Tip: Skydiver, který čelí směrem k formaci před zahájením otáčky o 540 stupňů, udělá tuto otáčku ve dvou fázích: v první fázi udělá otáčku o 360 stupňů, pak se zastaví, aby se ujistil, že parťák dokončuje 540 (například že už je natočen směrem ke středu formace). Ve druhé fázi dokončí otáčku 180 stupňovou otáčkou (ve stejném směru jako byla předchozí 360!), aby skončil směrem od formace. Tím, že toto provede ve dvou fázích se skydiver, který končí změnu polohou svého těla směrem z formace ven přesvědčí, že jeho parťák je na místě a může dosáhnout na nožní grip před tím, než dokončí svou 540 stupňovou otáčku a bude natočen směrem ven.

B3
  Napište první komentář
RSS komentáře

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >