Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Jak na to? arrow RW-2 3/3
RW-2 3/3 PDF Tisk E-mail
Autor: Hanka, 21. 08. 2006 (6964x shlédnuto)

RW-2C1 - 3 body

Cíl: kontrolované pohyby dopředu, dozadu a boční skluzy - věř svému umu!

Pohyby: vyskočte ve dvojici, poté první skydiver zůstane padat na místě a tvoří tak základ, zatímco druhý jede bočním skluzem tak, aby zůstal na úrovni paže svého parťáka; pak pojede dopředu a ZASTAVÍ se na úrovni koleno-ke-koleni: pak jede bočním skluzem za základem a zastaví se na druhé pozici koleno-ke koleni; zacouvá na úroveň ruka-k-ruce a dokončí celou změnu bočním skluzem tak, aby skončil ve výchozí pozici vůči základu. Pak se role přehodí, skydiver, který předtím pracoval je nyní základ a opačně.

Tip: dělej všechny pohyby v tak malém rozsahu, jak jen můžeš a nezapomeň ZASTAVIT na konci každého z nich.

 


C2 - 4 body

 

Cíl: rychlé otáčky synchronizované s parťákem

Pohyby: vyskočte ve dvojici (compressed) a potom na povel ke změně se každý otočí o 180 stupňů zase do compressed. Pozor na to, abyste se nesrazili hlavami (můžete případně se domluvit, že jeden skydiver poletí lehce nad druhým skokanem). Potom přejděte do Cat a na klíč proveďte kontrolovaný přesun do Cat, kdy si přehodíte pozice. Abyste toto provedli efektivně, musíte udělat přesnou otáčku o 180 stupňů na místě a hlavně ji ZASTAVIT. Nespoléhej na to, že by ses zastavil o svého partnera!

Tip: ujisti se, že v compressed máte správný tvar a že gripy jsou chyceny dole o kolena a ne u kyčle. V tomto tvaru je také třeba udržovat mezeru mezi oběma těly. To umožní lépe vykonat přechod do dalšího tvaru.

C2

 

C3 - 5+ bodů

Cíl: dokončit komplexní vícebodový seskok

Pohyby: vyskočte ve dvojici (compressed) a poté přejděte opět do compressed tak, jako v C2. Dalším bodem je chycení open accordion. Na klíč k další změně zůstane první skydiver jako základ, zatímco druhý udělá 180 stupňovou otáčku a současně boční skluz tak, aby chytil další tvar (stairstep). Poté se otočí o 180 stupňů a vytvoří open accordion. Pak si přehodí role a celé to opakuje první skydiver.

Tip: když děláš dva pohyby najednou (otáčka a boční skluz), začni bočním skluzem (nezapomeň používat nohy) a pak udělej otáčku o 180. To je pro většinu lidí efektivnější.

C3
  Napište první komentář
RSS komentáře

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >