AFFcentrum.cz

Hledání

Přihlášení

RSS kanály

Odebírejte novinky

Bazar - nejnovější

GHOST přilba
Přilby, oblečení (09.02.2024)
Postroj s obalem Mirage G4
Postroje (03.12.2023)
Sonic 135
Padáky (01.12.2023)
Koupím záložní padáky, které jsou 20 a více let staré
Padáky (20.10.2023)
Predám padákový komplet
Padáky (02.10.2023)


 
= inzerát s fotem

Poslední příspěvky ve fóru

Home
Home
Kolize na padácích PDF Tisk E-mail
Články - Bezpečnost
Autor: Astor, 29. 09. 2006 (9089x shlédnuto)

1-1Autor: Adrian Bowles

Moderní vrchlíky a vyšší plošná zatížení přinášejí také vyšší riziko kolizí na padácích. Při každém seskoku, kdy je ve vzduchu více parašutistů, je proto třeba dodržovat pravidla prevence kolizí.

Většina rad, jak se vyhnout kolizím a jak případné kolize řešit, pochází od specialistů na CRW - platí však pro všechny disciplíny.

Nejlepším řešením kolize na padácích je vyhnout se jí. Při řízení padáku je dobré si představovat, že všichni ostatní „jdou po vás“ a vaším cílem je jim uniknout. Snažte se o defenzivní let a udržujte si neustálý přehled o všech ostatních kolem vás, a to po celou dobu, než bezpečně dorazíte na balírnu.

Napište první komentářCelý článek...

 
Situace při dvou otevřených padácích typu křídlo PDF Tisk E-mail
Články - Bezpečnost
Autor: Astor, 19. 09. 2006 (9209x shlédnuto)

01-1Záložní padáky typu křídlo začínají být pomalu ale jistě samozřejmostí i v našich končinách. Jejich výhody jsou zřejmé: umožňují bezpečné a měkké přistání i v obtížných podmínkách, které bývají s nouzovými situacemi spojeny (malá výška, velká vzdálenost od cíle, nedostatek vhodné přistávací plochy a nutnost vyhnout se překážkám). Komplikace však mohou nastat v případě, kdy se záložní padák otevře současně s hlavním (nebo s určitým časovým odstupem). Příčiny mohou být různé – aktivace AAD po příliš nízkém otevření hlavního padáku, chyba při balení (např. špatné vedení RSL), přímé otevření záložního padáku při závadě s výtažným padáčkem ve vleku (následované samovolným odblokováním hlavního kontejneru) atd. Stejně tak se mohou lišit i vzniklé situace a způsoby jejich řešení.

Společnost Performance Designs Inc. provedla v 90. letech ve spolupráci s armádou USA řadu testů s cílem prozkoumat letové charakteristiky dvou padáků typu křídlo současně. Postupně byly uskutečněny desítky zkušebních seskoků s různými typy a velikostmi vrchlíků, vždy s použitím speciální testovací výstroje vybavené třemi nebo čtyřmi padáky. Výsledky byly shrnuty do studie s názvem „Dual Square Report“, jejíž závěry i přes značný časový odstup zůstávají stále platné. Tento článek obsahuje stručný výtah z tohoto více než desetistránkového dokumentu.

Napište první komentářCelý článek...

 
Jak napomoci lepšímu otevírání padáku 2/2 PDF Tisk E-mail
Články - Jak na to?
Autor: Hanka, 11. 09. 2006 (8187x shlédnuto)

Otevírání padákuScott Miller, únor 2006
Photos of Jeff Gladish, photos: Maras Leirat
 

Znovu na koni

Jakmile vás to v padáku “postaví”, snažte se dát kolena a kotníky k sobě po celý zbytek otevírání (viz obrázek 5), což vám pomůže držet váhu v postroji rovnoměrně rozloženou a sníží šanci na otevření mimo směr. To se vyplatí zvláště u eliptických padáků. U těchto padáků stačí k tomu, aby šly do rotace, mnohdy málo - váha nohou při zhoupnutí během otevření, nebo malý posun těžiště v postroji.

Napište první komentářCelý článek...

 
Jak napomoci lepšímu otevírání padáku 1/2 PDF Tisk E-mail
Články - Jak na to?
Autor: Hanka, 07. 09. 2006 (9091x shlédnuto)

Otevírání padákuScott Miller, únor 2006
Photos of Jeff Gladish, photos: Maras Leirat

Způsob, jakým se otevírá padák, je ovlivněn mnoha faktory. Mezi ty důležitější patří typ padáku a způsob jeho balení, nicméně pozice těla hraje neméně důležitou roli.

Jako studenti jsme se učili otevírat padáky v základní, stabilní pozici, přičemž většina z nás již této dovednosti nadále nevěnovala příliš pozornosti. Bohužel, někteří si osvojili špatné návyky, které mají negativní dopady na způsob otevírání padáku.

I po tisíci skocích jsou někteří lidé překvapeni zjištěním, jak výrazně se zlepšilo jejich otvírání při pár malých změnách jejich pozice těla během otevírání.

Napište první komentářCelý článek...

 
RW-2 3/3 PDF Tisk E-mail
Články - Jak na to?
Autor: Hanka, 21. 08. 2006 (7594x shlédnuto)

RW-2C1 - 3 body

Cíl: kontrolované pohyby dopředu, dozadu a boční skluzy - věř svému umu!

Pohyby: vyskočte ve dvojici, poté první skydiver zůstane padat na místě a tvoří tak základ, zatímco druhý jede bočním skluzem tak, aby zůstal na úrovni paže svého parťáka; pak pojede dopředu a ZASTAVÍ se na úrovni koleno-ke-koleni: pak jede bočním skluzem za základem a zastaví se na druhé pozici koleno-ke koleni; zacouvá na úroveň ruka-k-ruce a dokončí celou změnu bočním skluzem tak, aby skončil ve výchozí pozici vůči základu. Pak se role přehodí, skydiver, který předtím pracoval je nyní základ a opačně.

Tip: dělej všechny pohyby v tak malém rozsahu, jak jen můžeš a nezapomeň ZASTAVIT na konci každého z nich.

Napište první komentářCelý článek...

 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Následující > Konec >>

Výsledky 166 - 170 z 214

Statistika

Členů: 58570
Článků: 252
Odkazů: 43
Přístupů: 13413717

Kdo je online

Anketa

Názor na létání ve větrném tunelu
 

Myšlenka dne

Cti otce i matku svou a svého instruktora.

Wolfíček