Crener Helmets

Hledání

Přihlášení

RSS kanály

Odebírejte novinky

Bazar - nejnovější

GHOST přilba
Přilby, oblečení (09.02.2024)
Postroj s obalem Mirage G4
Postroje (03.12.2023)
Sonic 135
Padáky (01.12.2023)
Koupím záložní padáky, které jsou 20 a více let staré
Padáky (20.10.2023)
Predám padákový komplet
Padáky (02.10.2023)


 
= inzerát s fotem

Poslední příspěvky ve fóru

Home
Home
RW-2 2/3 PDF Tisk E-mail
Články - Jak na to?
Autor: Hanka, 14. 08. 2006 (7530x shlédnuto)

RW-2B1 - 3 body

Cíl: dále zlepšit základní pohyby

Pohyby: vyskočte ve dvojce (”buddy” nebo sidebody), a pak postupujte podle následujícího plánu: když děláte změnu, soustřeďte se na to, abyste před uchopením gripu zastavili pohyb. Před další změnou grip pusť a pokračuj stejným rytemm po celou dobu seskoku - čas mezi jednotlivými body by měl být přibližně stejný. Uvidíš, že z toho nakonec budou rychlé změny, kde můžete získat hodně bodů, aniž byste kolem sebe poletovali jak šílení!

Tip: naplánuj seskok tak, aby pohyby mezi jednotlivými změnami byly na oba partnery rozděleny rovnoměrně - to umožní vykonávat změny efektivně a zrychlí seskok, aniž byste museli ve skutečnosti změny provádět rychleji!

Napište první komentářCelý článek...

 
RW-2 1/3 PDF Tisk E-mail
Články - Jak na to?
Autor: Hanka, 08. 08. 2006 (7791x shlédnuto)

RW-2Chris Shaw, Chris Adams

Skáčeš dvojky a už nevíš, jaké změny vymýšlet? Nechceš dělat pořád ty samé dvojky, jaké s kamarády skáčeš skoro pořád? Nabízíme dive pool pro dva skydivery. Cílem tohoto článku je dát dohromady pár zajímavých dvojek, které ti umožní si lépe otestovat, jak na tom vlastně jsi a pokročit v dovednostech. Jsou navržené tak, aby si každá dvojice skokanů na jakékoliv úrovni přišla na své - od příležitostných skokanů přes kamarády, co spolu skáčou více méně pravidelně až po zkušené členy 4 way týmů.

Jednotlivé série skoků jsou strukturovány tak, že můžeš postupovat od prvních navržených formací k těm dalším. Například A1 je na provedení snažší než A3 a A3 je snazší než B1 atd. Můžeš tedy článek použít jen pro legraci při seskocích s kamarády a nebo postupně drilovat a prokousávat se k těžším skokům, abys zlepšil své dovednosti ve čtyřkách. Výběr je výhradně na tobě.

Napište první komentářCelý článek...

 
Velké sestavy – big ways PDF Tisk E-mail
Články - Jak na to?
Autor: Lojzek Šprachta, Ivan Kraus & spol., 06. 07. 2006 (8505x shlédnuto)

Big Way1. Sehnat lidi

Sehnat lidi na velkou sestavu je zdánlivě snadná věc. Prakticky je to ale v našich podmínkách velký problém. Většina lidí, kteří mají něco naskákáno, nebo něco umí, se nejdřív zeptá „kdo tam bude?“ a bez ohledu na to, kdo tam opravdu bude, poté začínají nejrůzněji smlouvat o tom „kdo by tam měl či neměl být“ a podobně. V horším případě pak roznášejí po letišti i mimo něj nejrůznější zvěsti, pověsti, pomluvy apod.

Pokud se ale člověk vypořádá s těmito škarohlídy, a pokud se opravdu dá dohromady parta lidí, kteří si chtějí skočit big way, nezbývá než postupovat podle následujících kroků.

Komentáře (5) • Celý článek...

 
Filmování Tvé první čtyřky 3/3 PDF Tisk E-mail
Články - Kamera
Autor: Hanka, 28. 06. 2006 (7727x shlédnuto)

Paul Quade, 19. srpna 2002

Další věci po výskoku

Jakmile jsi už vyskočil z letadla, nic moc už s výskokem nenaděláš, takže to nech být. Pokud jsi vysočil příliš brzo při leading exit, snaž se na to nemyslet - namísto toho s tím něco udělej! Pokud jsi při tomto typu výskoku vyskočil příliš pozdě, musíš s tím něco udělat teď HNED! Snaž se, abys dostal věci co nejdřív pod kontrolu. Zaměř se na to, kde by měl záběr být a dostaň ho tam co nejdřív. Pokud to vypadá, že čtyřku zboříš, zkus se roztáhnout co nejvíc to půjde a doufej, že budeš schopen se od nich dostat. Když to vzdáš a dáš ruce před sebe, abys ztlumil náraz, tvoje rychlost se jen zvýší a dopadneš na ně tvrději.

Napište první komentářCelý článek...

 
Filmování Tvé první čtyřky 2/3 PDF Tisk E-mail
Články - Kamera
Autor: Hanka, 21. 06. 2006 (7615x shlédnuto)

Paul QuadePaul Quade, 19. srpna 2002

Výskok

Pro kameramana je účelné rozdělit seskok na dvě základní fáze - výskok a všechno ostatní. Od pokaženého výskoku se může odvíjet i celý zbytek seskoku, takže začnu výskokem.

Jak již bylo zmíněno v prvním díle tohoto seriálu, existují různé druhy stupátek a madel, se kterými se kameraman musí vypořádat. Podle toho kterého typu výskoku je pak potřeba využít těchto madel a nalézt si správně do dveří.

Napište první komentářCelý článek...

 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Následující > Konec >>

Výsledky 171 - 175 z 214

Statistika

Členů: 58570
Článků: 252
Odkazů: 43
Přístupů: 13413900

Kdo je online

Anketa

Názor na létání ve větrném tunelu
 

Myšlenka dne

Pamatuj, že skydiverem se stáváš až tehdy, když si necháš posílat výplatu na účet letiště.

Neznámý autor