Kurzy první pomoci

Hledání

Přihlášení

RSS kanály

Odebírejte novinky

Bazar - nejnovější

GHOST přilba
Přilby, oblečení (09.02.2024)
Postroj s obalem Mirage G4
Postroje (03.12.2023)
Sonic 135
Padáky (01.12.2023)
Koupím záložní padáky, které jsou 20 a více let staré
Padáky (20.10.2023)
Predám padákový komplet
Padáky (02.10.2023)


 
= inzerát s fotem

Poslední příspěvky ve fóru

Home
Home
Filmování Tvé první čtyřky 1/3 PDF Tisk E-mail
Články - Kamera
Autor: Hanka, 15. 06. 2006 (7604x shlédnuto)

Paul QuadePaul Quade, 19. srpna 2002

Nejprve základní předpoklady. Členové týmu ti pravděpodobně dávají nějakou formu kompenzace, nejspíš v podobě zaplacení letenky (pokud právě začínáš) nebo možná ještě nějaké peníze navíc (třeba na balení padáku). Protože si tě najali, předpokládají, že budeš dělat určité věci, které ale ve skutečnosti ještě možná nezvládneš, protože... se je teprve učíš.

Jsem přesvědčen, že tvé záběry nevypadají jako záběry hochů z Arizona Airspeed. Ale ty se svým týmem nejspíš tuto sezónu neuděláš 1000 seskoků, takže to od tebe nikdo ani nemůže očekávat. Ujisti se, že to chápe alespoň kapitán týmu. Pokud kapitán nebo trenér týmu očekává něco jiného, než jsi schopen splnit, asi bys měl zvážit, jestli by nebylo lépe upustit od točení tohoto týmu hned. A myslím to vážně. Viděl jsem už poměrně slušeného kameramana, kterého však jeho tým verbálně “terorizoval” jen proto, že neměli absolutně představu o tom, jak obtížné je natočit video v “Airspeed kvalitě”.

Komentáře (2) • Celý článek...

 
CATAPULT - sekundární systém pro otvírání záložního padáku PDF Tisk E-mail
Články - Technika
Autor: Wiky, 11. 06. 2006 (9598x shlédnuto)

Catapult - novinka, která by měla zvýšit především bezpečnost v parašutismu. Měl by pomoci eliminovat možnost vzniku noční můry všech parašutistů - podkovy (horseshoe) na záložním padáku. Jedná se vlastně o druhý výtažný padáček, který může vytáhnout freebag od záložáku z obalu v případě, že hlavní výtažný padáček se zamotá a nedokáže vytáhnout freebag sám.

Komentáře (9) • Celý článek...

 
KRAJNÍ MEZE aneb rizika v parašutismu 8/8 (Přistání) PDF Tisk E-mail
Články - Bezpečnost
Autor: Wiky, 27. 05. 2006 (8126x shlédnuto)

a) Nízké otáčky

Provádění nízkých otáček je hlavní příčinou řady parašutistických zranění. Narychlování padáku před přistáním a swoopování je oblíbenou činností mezi zkušenými skokany. Pokud uděláte chybu, může to být chyba poslední. Bohužel, řada nezkušených skydiverů se o tento manévr pokouší, aniž by měli dostatek znalostí a zkušeností.

Napište první komentářCelý článek...

 
KRAJNÍ MEZE aneb rizika v parašutismu 7/8 (Let na padáku) PDF Tisk E-mail
Články - Bezpečnost
Autor: Wiky, 24. 05. 2006 (7781x shlédnuto)

a) Srážka padáků ve vzduchu

Srážka padáků velmi často bývá důsledkem psychické indispozice a nepozornosti. Při srážce se oba vrchlíky mohou do sebe zamotat. Řešením je odhoz. Jde o velký problém. Uvědomte si, že výšky už často nebývá a nejvíce srážek na padáku bývá v závěrečném přiblížení před přistáním. Tady si troufáme říct, že už není žádná výška… Pokud dojde ke srážce v malé výšce, hrozí nebezpečí, že v případě odhozu a otvírání záložního padáku nebude dostatek času.
Nejdůležitější je prevence. Snažte se vždy kontrolovat při otvírání prostor kolem sebe a hlídejte si okolí i během letu a před otáčkami. Dodržujte tradiční systém vykonávání zatáček a náletů do přistání. Nedělejte poblíž ostatní parašutistů spirály a nekřižujte jiným okolo vás směr letu.

Napište první komentářCelý článek...

 
KRAJNÍ MEZE aneb rizika v parašutismu 6/8 (Nouzová řešení) PDF Tisk E-mail
Články - Bezpečnost
Autor: Wiky, 19. 05. 2006 (8282x shlédnuto)

a) Špatně provedený odhoz

Může se stát, že v případě závady skokan nejprve otevře záložní padák a pak teprve provede odhoz hlavního padáku. Základní postup celého procesu bývá doporučen tak, že pravou ruku položíme na uvolňovač odhozu a levou na uvolňovač pro záložní padák. Vyhne se tak potížm, že po odhozu nemůže parašutista nahmátnout kliku pro záložák. Ale také se může stát, že v psychickém tlaku nejdříve otevře záložní padák. Proto se při výcviku doporučuje a nacvičuje se studenty, že každou kliku musí uchopit oběma rukama. Nejdříve na pravé straně a pak na levé.
Tento problém částečně pomáhá řešit spřažený odhoz – RSL a přístroje AAD.

Napište první komentářCelý článek...

 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Následující > Konec >>

Výsledky 176 - 180 z 214

Statistika

Členů: 58570
Článků: 252
Odkazů: 43
Přístupů: 13413907

Kdo je online

Anketa

Názor na létání ve větrném tunelu
 

Myšlenka dne

Who are we?!
SKYDIVERS!
What do we do?!
EAT! FUCK! SKYDIVE!

Neznámý autor