Hledání

Přihlášení

Home arrow Fórum
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>
Re:Výškoměr - 21. 05. 2014 21:11 Clouseau napsal:
Zkusím to vysvětlit tak aby to pochopil i pilot. Pokud výrobce zaručuje že výškoměr s rozsahem 4000m má chybu 1.5 procenta tak to znamená jen a pouze to že kdekoli a v celém rozsahu 0-4000m může!!!!! (neříkám že má ale může mít!!!!) odchylku od správné hodnoty 1.5 procenta z maximálního rozsahu tj 4000m což je (4000/100)*1.5=60m
To jsou prostě holá fakta a výpočty.


V absolutním pohledu ano, vždyť sem to tak popisoval, není to ovšem tak že by na 50m byla chyba 1.5% a na 51m 0%, vždy se jedná o spojitou veličinu která nějak rozumně pomalu roste/klesá, tvoří nějakou křivku kolem skutečné výšky, lze si to nakreslit jako že si dáš do grafu šikmou čáru na který je vynesená skutečná výška a přes ni si vyneseš to co výškoměr skutečně absolutně měří, nebude to nespojitý zubatý ale spojitý hezky zakulacený, ale zase nic jako třeba 20 period sinusovky, bude to třeba něco jako šišatá hodně placatá parabola, dokonce to pravděpodobně bude tu skutečnou výšku třeba 2x protínat.
No a tím že si na zemi výškoměr vynuluješ jen vlastně výškově posuneš tu křivku v grafu na tu vynesenou absolutní výšku tak že se v té absolutní výšce kde se nacházíš budou protínat (odstraníš offset) a o tom to celý je, v tomto bodě bude teď chyba 0 a poroste se zvětšující se vzdáleností od tohoto referenčního bodu.

Pokud nepochopíš ani tohle nemá už další diskuse asi žádný smysl ...

Jinak samozřejmě souhlasím s tím že Hanka je nejmoudřejší
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:Výškoměr - 22. 05. 2014 10:47 Prosím tě tak asi takhle. Jelikož se občas vyskytuju v akreditační laboratoři kde přezkušují mimo jiné měřící přístroje elektrických veličin i teploměry, tlakoměry, manometry a podobné, tak opravdu nemusíš vysvětlovat jak vypadá odchylka deformačního tlakoměru vynesená do grafu.. Ale hlavně o tom se tady s Lojzkem vůbec nehádám..

Jde o to že Lojzek se domnívá že pokud výrobce uvádí chybu měření 1.5 procenta tak že tato odchylka se vypočítává z aktuálně naměřené hodnoty, což já jsem označil, a na tom trvám jako nesmysl. Trvám na tom že tato odchylka se vypočítá z plného rozsahu měřidla.. V konečném důsledku to znamená to že podle Lojzka je maximální výrobcem zaručovaná chyba měření jeho výškoměru v 50ti metrech 50m/100 *1,5=0.75m !!!!!!

Je to už konečně jasný?
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:Výškoměr - 22. 05. 2014 12:42 Samozřejmě že se uváděná odchylka vztahuje na celý rozsah, ale jde o to že ta chyba v místě který tě zajímá (v blízkosti bodu kde si nuloval offset) při tom jak se má ten výškoměr používat rozhodně není až 60m jak si dříve uváděl, protože se ten výškoměr používá "relativně" v podstatě s jednobodovou kalibrací, absolutní odchylka tě v tomhle případě prostě nemusí trápit zajímá tě rozumná přesnost max do 300m nad zemí, leda že by si fakt nutně potřeboval ještě vědět přesnou výšku náletu aby si moh šajzovat že sis zaplatil 4000+ a bylo to 3999 ...
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
Re:Výškoměr - 22. 05. 2014 14:39 Fajn, tak jsem rád že jsme se konečně dopracovali k tomu že Lojzkův výpočet nepřesnosti není správný.
Nic víc ani nic míň jsem tu nepsal, a omlouvám se ostatním za nudný kecy z metrologie...
  | | Správce zakázal anonymní příspěvky.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>