Hledání

Přihlášení

Home
Parašutistický výcvik PDF Tisk E-mail

Pro níže uvedené typy parašutistických výcviků doporučujeme některé z větších letišť. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi pomůžeme s výběrem parašutistické školy nebo při zajištění kurzu. Klademe velký důraz na bezpečnost, doporučujeme pouze parašutistické školy s odpovídajícím zázemím a vybavené vhodnými zabezpečovacími přístroji. Všechny typy parašutistických seskoků lze zakoupit i jako netradiční dárek k různým příležitostem formou dárkového poukazu.

Uvedené ceny jsou pouze orientační, konečná cena závisí na tom, na kterém letišti svůj sen o létání uskutečníte.


Zrychlený výcvik volných pádů (AFF/IAFF):

AFF

Pro koho je určen:
AFF: Pro ty, kteří se chtějí co nejdříve „proskákat“ k licenci A a chtějí si již od prvních parašutistických seskoků užívat volných pádů. Jedná se o nejrychlejší, nejefektivnější a v konečném důsledku zdaleka ne nejdražší způsob, jak proniknout do světa sportovního parašutismu.
IAFF: Pro všechny, kteří mají za sebou tandemový seskok a chtějí si vyzkoušet minutu volného pádu za asistence dvou instruktorů. V případě zájmu lze plynule navázat v kurzu AFF.

Všechny parašutistické seskoky při uvedeném způsobu výcviku jsou natáčeny parašutistou – kameramanem pro pozdější rozbor výkonu studenta u videa.

Omezení:
Před seskokem je nutné absolvovat lékařskou prohlídku. Ke dni seskoku je třeba, abyste dosáhli věku minimálně 15 let (u nezletilých je nutný písemný souhlas rodičů).

Cena (včetně videozáznamu):
Cena IAFF: 6100,-
Cena AFF: 38000,-

AFF


Jak to vlastně probíhá?
Po prohlídce u lékaře absolvujete teoretickou přípravu. Samotný AFF výcvik pak sestává z osmi „levelů“ – tedy seskoků s přesně stanovenou náplní. Během prvních tří seskoků Vám ve vzduchu asistují dva instruktoři, kteří opravují případné drobné chyby přímo ve vzduchu. Budete vybaveni vysílačkou a instruktor na zemi Vás po otevření padáku bude v případě potřeby navigovat. Další čtyři seskoky uskutečníte s jedním instruktorem, kde si zdokonalujete prsní polohu a učíte se některým pokročilejším manévrům (salta, otáčky apod.). Osmý seskok bude Vaše první sólo.
V případě IAFF absolvujete tandemový seskok a první level AFF.
Po absolvování AFF již můžete provádět volné pády sólo (až do licence C pod dohledem instruktora), některá z parašutistických škol Vám bude nápomocna se zapůjčováním vybavení, případně kompletací vlastní výstroje.

4000.cz doporučuje: http://AFFcentrum.cz

 

AFF

Základní parašutistický výcvik na padáku typu křídlo:

Základní výcvik

Pro koho je určen:
Pro všechny zájemce o samostatný parašutistický seskok, kteří si chtějí vyzkoušet, jaké to je vyskočit z letadla, které letí. Nezažijete zde volný pád, neboť jeho zvládnutí vyžaduje určitou průpravu, ale zažijete vzrušení při opouštění letounu, měkký tah otevírajícího se padáku ihned po výskoku (otevření proběhne automaticky díky kotvícímu lanu) a posléze let na padáku. Pokud se Vám první seskok zalíbí, můžete pokračovat dalšími seskoky a plynule přejít do sportovního parašutistického výcviku, kde se naučíte ovládat tělo za volného pádu. Po přibližně 25 seskocích se tak proskáčete k seskokům ze 4000 metrů a parašutistické kategorii A.

Základní výcvik

Omezení:
Před parašutistickým seskokem je nutné absolvovat lékařskou prohlídku. Ke dni seskoku je třeba, abyste dosáhli věku minimálně 15 let (u nezletilých je nutný písemný souhlas rodičů).

Cena:
Základní výcvik včetně jednoho seskoku: 2000,-
Další seskoky (včetně zapůjčení vybavení): 900,-

Základní výcvik

Jak to vlastně probíhá?
Po prohlídce u lékaře absolvujete základní parašutistický výcvik v učebně. Obvykle se jedná o celý jeden den (pátek), dle domluvy lze zajistit i týdenní kurzy (po dvou hodinách). Během tohoto kurzu získáte teoretickou přípravu pro seskok (výuka řízení padáku, meteorologie atp.). V sobotu ráno pak přijedete na letiště, kde bude probíhat pozemní příprava – nácvik parakotoulu, výskoku z letadla. Po zvládnutí vstupního testu můžete absolvovat svůj první parašutistický seskok z výšky 1200 metrů. V letadle Vám instruktor připevní výtažné lano, které zajistí, že se Vám po opuštění letounu automaticky otevře padák. Po celou dobu letu na padáku Vás instruktor ze země naviguje prostřednictvím vysílačky. Veškeré vybavení je Vám zapůjčeno na letišti, na seskok si vezměte boty nad kotníky. V ceně kurzu je jeden seskok, skripta, osvědčení o seskoku, veškeré letištní poplatky i pojištění odpovědnosti za škodu.

Základní výcvik