Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Zajímavosti arrow F AIR na prvním mistrovství České republiky CANOPY PILOTING!
F AIR na prvním mistrovství České republiky CANOPY PILOTING! PDF Tisk E-mail
Autor: Rosina Kašičková, 15. 09. 2007 (6391x shlédnuto)

Rosina v dráze Dne 12. 9. 2007 se na letišti v Příbrami uskutečnilo PRVNÍ swoopové mistrovství!

Počasí, které již minulý týden překazilo konání této soutěže, se dnes nezdálo být o mnoho lepší. První tréninková Andula odstartovala už okolo desáté hodiny, když však měla přijít řada na závodní jumpy, přehnal se nad letištěm pěkně tmavý mrak a pak už jsme jen čekali, než přestane pršet!

Naštěstí počasí se celkem brzy umoudřilo a tak jsme mohli jít na věc.

První disciplínou byla přesnost přistání.

Přestože F AIR létající zařízení mělo k dispozici jen mě - pilota s malým plošným zatížením, po dvou kolech jsme se pěkně rozlítali. Pak přišla opět krátká pauza kvůli oblačnosti nad letištěm a poté poslední závodní kolo. Po menší přeháňce došlo také ke změně směru větru (jak už to tak většinou bývá) , což očividně rozhodilo značnou část závodníku...

Jakožto pilot kvalitní letecké školy musím ale o působení větru a vlivů počasí něco vědět, a tak jsem svůj rozpočet trošku poupravila!

Poté, co jsem prolétla povinnou brankou a přistála do bodovaného pásma, zjistila jsem, že právě tímto pečlivým rozpočtem na přistání se F AIR team a létající zařízení Spectre 120 stalo absolutní vítězem třetího kola v přesnosti přistání a to sice obou kategorií, intermediate i open! Hurá!!

Průlet brankou

Úspěšný průlet brankou a F AIR Spectre 120

Boční vítr

A závěrečný boj s padákem a stále bočním větrem teď už v průletu bodovaným pásmem!

Po úspěšném uzavření přesnosti přistání přišla na řadu další disciplína, a to sice vzdálenost. Tady už na mě začal silněji působit handicap silnějšího profilu křídla a malého plošného zatížení (1,004), přesto však bylo potřeba věnovat maximální úsilí a vydržet až do konce hry! Na poslední jump přišel čas propagace druhého sponzora akce, který se letos stává dalším partnerem freestylového týmu a zároveň členem týmu nového: ACROBAT FREEFLY TEAM! Jedná se o firmu Počítačová pohotovost s. r. o. jejíž vedení i zaměstnance se v nedávné době povedlo zasvětit do 3D prostoru!

Je možné, že pro opravy počítačů budou v nejbližší době k dispozici parašutistické jednotky na superrychlých padácích! Nechme se překvapit!

Mimochodem dalším důvodem, proč jsem se převlékla do jiného oblečení bylo i to, že jsem se „decentně" vyválela při nezdařené vzdálenosti, kdy jsem nad cíl přiletěla již v malé výšce a nezbývalo už nic jiného, než přistát po větru Smile

Před výskokem

Pilot se na chvíli naštval, že jsme nepochopili jeho pokyn k výsadku a zmeškali tak průlet nad letištěm a tak si to s námi v letadle pěkně dával, během pár vteřin jsme byli o 500m níž a výskok se stal vysvobozením!

Rychle ven!

Rychle ven!

Na závěr musím dodat, že celá akce proběhla bez sebemenších problémů, žádné nebezpečné manévry či nezvládnutí padáku, žádné žluté ani červené karty a stejný počet závodníků před a po mistrovství!

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ F AIR: 2. MÍSTO V KATEGORII INTERMEDIATE!

Na závěr děkuji oběma sponzorům akce a pilotům za většinou skvělé nálety... Smile

Skvělý nálet
  Komentáře (1)
RSS komentáře
 1 Přidal Mezzanine, 08. 10. 2007 08:38
Pěkný,ale bacha na další postup co se týče padáku Rosi,chápu,že jsi lehoučká,ale nepřežeň to;)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >