Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Zajímavosti arrow Rozhovor s René Cihlou
Rozhovor s René Cihlou PDF Tisk E-mail
Autor: Hana Uríková, 21. 11. 2010 (8760x shlédnuto)
crenersmallPřilby Crener dnes již nejsou žádnými nováčky na trhu sportovních přileb a jak je možno pozorovat na našich letištích, obliba přileb Crener stále vzrůstá. Nabízíme vám zajímavý rozhovor s René Cihlou, který stojí za těmito skvělými přilbami.

 

 

 

Ahoj Rendo, můžeš nám říci, co znamená název Crener ?

Crener je obchodní značka složená z mého jména Cihla René C.rene .R. Nejsme klasická firma, kam přijdete a koupíte. Jsme orientováni na zakázkovou výrobu, proto se na přilbu někdy déle čeká. Ale i na tom se již pracuje - chceme zkrátit dodací lhůty na minimum.

 

Jak jsi přišel na nápad vyrábět přilby pro skydiving?

Podnikám již od roku 1994. Přes prvotní neúspěchy a přešlapy jsem se dostal až k výrobě sportovních potřeb.

crener4 Přilby jsem vyráběl již dříve, ale pro paragliding. Jednoho dne mi kamarád řekl, že si udělal parašutistický kurz a když se v klubu zmínil o mně a o tom, co dělám, tak mne okamžitě kontaktoval předseda klubu a zeptal se, jestli bych pro ně nevyrobil nějaké přilby na skákání. S tím jsem souhlasil a vyrobil  první formy a první kusy. Sériovou výrobu jsem rozhodně neplánoval, ale když jsem viděl, že jsou všichni spokojeni,  rozhodl jsem se v tom pokračovat, a tak vznikla první řada parašutistických přileb Crener.

 

Máš nějakou osobní zkušenost se skydivingem (tandemový seskok nebo sám skáčeš)?

Ano, sám jsem aktivní parašutista a převážně mne najdete na letišti Líně u Plzně. Ke skákání mne přemluvil výše zmiňovaný kamarád, který mi v začátcích hodně pomáhal - díky Karle.

 

Která přilba by mohla být považována za vlajkovou loď Crener?

ghost1 Jednoznačně  nejprodávanější a nejviditelnější na letištích je Ghost II . Design této přilby nepřehlédnete ani ve vzduchu - jednoznačně  je nezaměnitelný. Takže bych tento model s klidnou hlavou nazval vlajkovou lodí Crener.

 

Laiky by možná zajímalo, co je na výrobě takové přilby nejtěžší? Kde se dá tzv. nejvíce pokazit?

Především samotná příprava, stačí malá chyba před začátkem laminování a zničíte si formu za několik tisíc. Také samotná finální úprava povrchu je poměrně náročná. Lakujeme několik vrstev, které musí dobře proschnout, aby se poté dal krycí lak přebrousit a doleštit do finálního lesku. Překvapivě nejvíc se dá pokazit  právě při finálním leštění. Stačí malá nepozornost a leštícím kotoučem si strhnete lak na hraně jedna dvě. Taková nepozornost se nedá zaretušovat a často se musí celá přilba znovu přestříkat včetně nápisů a linek.

 

Kameramany jistě zaujal výrobek Crenlock. Pověz nám o něm něco.

crener2 Crenlock je rychloupínací zařízení na principu bajonetového zámku. Často dostávám dotazy, jestli se dá použít jen do přileb Crener. Tento zámek je velmi univerzální, dá se  montovat i přímo na povrch přilby, takže jeho použití je možné do libovolné přilby.  Následně lze přes adaptér  přimontovat na přilbu jakékoli zařízení: kameru, fotoaparát, svítilnu, L-profil (boční montáž), ochranné boxy atd.  

 

Nabízíš široké spektrum barev. Je možné se domluvit také na airbrushi?

crener3 Řídíme se heslem "Náš zákazník, náš pán", a proto je možné nastříkat přilbu i netradičními odstíny barev přesně podle přání zákazníka. Když si zákazník přeje airbrush, uděláme aibrush přesně dle jeho požadavků. Na tuto práci máme externího pracovníka, který má skutečně velmi bohaté zkušenosti s touto technikou. Jednou si zákazník přál, aby  byl na přilbě reklamní leták Kaufland. Velmi jsem se zasmál, ale když jsem viděl, že to myslí vážně, zavolal jsem specialistu a za týden jsem měl na stole přilbu s letákem. Dále je možné na přilbu nastříkat jmenovky, loga firem, speciální znaky - možnosti jsou prakticky neomezené.

 

Jsou zákazníci výhradně z České republiky nebo i z cizích krajů?

 

Zákazníky nemáme jen z České republiky,  dodáváme skoro do celého světa a velmi početnou skupinu zákazníků tvoří Poláci. Prodej si většinou řídíme sami - bez prostředníků a prodejců. Můžeme tak lépe komunikovat se zákazníkem, především př speciálních barevných úpravách.

 

Můžeš naznačit něco z dalších plánovaných projektů?

crener5 Na sezonu 2011 připravujeme  například ochranné boxy  na kamery,  nebo  novou přilbu  s podbradníkem a odhozem (za rozumnou cenu). Dále pružnější zubaté pásky pro uchycení nábradku, které bude možné dodat v barvě přilby. A do budoucna bude integrální přilba s jedinečným designem.

Všem čtenářům přeji mnoho úspěšných seskoků i v nadcházejících sezónách a doufám, že se s mnohými setkám osobně - jak na letišti, tak i v letadle.

 

Děkujeme za rozhovor. Více informací o přilbách naleznete přímo na stránkách http://crener.com/.

Fotogalerii hotových projektů naleznete na facebooku. 

 

 
  Komentáře (1)
RSS komentáře
 1 Přidal Štěpán, 24. 11. 2010 13:55
S přilbami crener mám bohaté zkušenosti a vyzkoušel jsem většinu jimi nabízených verzí a nenašlo se nic, s čím bych nebyl spokojen, třešničkou na dortu je příhoda, kdy jsem nezapnutou přilbu ztratil při otevírání a přes nejhorší obavy jsem ji našel v trávě nepoškozenou, ba dokonce neodřenou a dodnes jí používám...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >