Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Zajímavosti arrow Teleskopická vrtule nahradí padák?
Teleskopická vrtule nahradí padák? PDF Tisk E-mail
Autor: Gondo, 12. 04. 2007 (7673x shlédnuto)

Vrtule nahradí padákBude možno řídit rychlost a směr dopadu • Padák pro celou posádku • Italský konstruktér helikopter se stal přes noc slavným.

Jak viděl v roce 1947 časopis "Mladý technik" (předchůdce dnešního VTM Science) vývoj v našem sportu. 

V minulých dnech byly ve Velké Británii provedeny poslední pokusy s novým padákem, který navrhl, sestrojil a propočítal známý italský konstruktér VITTORIO ISACCO.

V případě, že se toto zařízení osvědčí - a všechno nyní svědčí tomu, že skutečně ano - bude všeobecně zavedeno i způsobí úplný převrat v seskoku padákem. Jak velké možnosti to znamená v letectví, kde na příklad před seskakováním celých parašutistických oddílů bude možno řídit přesně směr a rychlost jejich dopadu, si lze ještě dnes stěží představit. Můžeme počítat také s tím, že i v civilním letectví zanechá tento vynález své stopy. V Anglii se všeobecně soudí, že nový padák znamená další éru v parašutismu a parašutistickém sportu.

Doba, kdy se bude tohoto padáku všeobecně používat, není daleko. Snad ještě do konce příštího měsíce bude vyrobeno několik zkušebních desítek těchto přístrojů. A potom - půjdou do výroby další a další. Je docela možné, že již za několik let se budeme dívat na nylonový padák, kterého dosud používáme, jako na přežitek staré doby. Ač dnes se zdá ještě teleskopická vrtule nad hlavou skokana trochu neobvyklou věcí, stane se během doby právě tak všední, jako je třeba dosud padáková klenba. - Tak se asi dnes dívá britská veřejnost na nový vynález. Jako každá nová věc, má i nový padák své příznivce i nepřátele.

  Vrtule nahradí padák
  Komentáře (3)
RSS komentáře
 1 Přidal Wolfíček, 13. 04. 2007 11:31
To chci mít doma ! :zzz
 2 Přidal Alexandr, 16. 05. 2007 14:41
až se tato vrtule spustí ve výsadkovém letadle tak to bude masakr :grin :x :upset
 3 Přidal Včelda, 04. 09. 2007 12:25
A co takové CRW :zzz

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >