Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Technika arrow Uvolňovač odhozu
Uvolňovač odhozu PDF Tisk E-mail
Autor: Hanka, 09. 05. 2006 (8650x shlédnuto)

Bill Booth

Nejtěžší částí návrhu tříkroužkového systému bylo navržení uvolňovače, který bude na místě držet lépe než kovové uvolňovače - kliky. Když se uvolní kovový uvolňovač záložního padáku, tlak od pružinového výtažného padáčku působí proti zavírací jehle a obvykle tak udrží rezervu zavřenou.

uvolňovač odhozuNicméně u tříkroužkového systému žádný takový tlak není, takže když uvolňovač vypadne, celý systém se nejspíš rozpojí. Jsem přesvědčen, že kdybych své první tříkroužkové systémy udělal s kovovým uvolňovačem, celý systém by neuspěl kvůli jeho náhodným rozpojením.

Uvědomte si, že nejdůležitější funkcí odhozových systémů u padáků je udržet odhozový systém pohromadě. Chceme udělat třeba 1000 skoků bez toho, aniž by došlo k rozpojení celého systému. Uvolňovač v podobě měkkého polštářku předchází výše uvedeným problémům.




  Komentáře (2)
RSS komentáře
 1 Přidal jaro, 15. 02. 2009 19:17
je to aktualna reakcia... ak to je vyjadrenie B. Bootha, potom je funny tato veta: "Chceme udělat třeba 1000 skoků bez toho, aniž by došlo k rozpojení celého systému." Co ich doporucenie o 30 dnovych reviziach systemu :grin :grin :grin
 2 Přidal Hanka website, 17. 02. 2009 08:43
Pro rýpaly: k nechtěnému rozpojení :p

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >