Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Zajímavosti arrow FS2 TOUR Volný pád
FS2 TOUR Volný pád PDF Tisk E-mail
Autor: Jan Vajc, 23. 10. 2011 (7951x shlédnuto)

FS2Informace o novém projektu, jehož cílem je zapojit do závodní činnosti začátečníky i pokročilé parašutisty se zájmem o RW disciplínu, získávat nové zkušenosti a zdokonalit se v práci ve skupině parašutistů za volného pádu, podpořit soutěžní aktivity RW2 týmů a následně možnost vzniku nových RW4 týmů.

 

 

 

 

 

Letiště pro pořádání FS2 TOUR Volný pád v roce 2012:

1.Most - PAC 750XL
2.Planá u Českých Budějovic - Cessna C206T
3.Prostějov - Turbolet L410
4.Hradec Králové - FINIST SMG-92T
5.Kunovice - Turbolet L410

Výběr letišť byl zaměřen na jejich technické zázemí a různé typy výsadkových letadel.

Každá DZ si může zvolit svůj vlastní název závodu, jehož název se stane součástí FS2 TOUR Volný pád a tak bude i prezentován.

Závodní kategorie:

rw-2Závodní týmy budou rozděleny do 2 kategorií: začátečníci (licence A a B) a pokročilí (licence C a D), přičemž zařazení do kategorie bude podle nejnižší licence. Podle vlastního uvážení se však mohou týmy ze začátečníků přihlásit do kategorie pokročilí, naopak nikoliv. V případě, že jeden z týmu dosáhne v průběhu roku vyšší licence, nebude tento tým automaticky převeden do vyšší kategorie, pokud se sám do vyšší kategorie nepřihlásí. Zařazení do kategorie začátečníků nebo pokročilých v průběhu FS2 TOUR Volný pád se bude řídit podle kategorie prvního absolvovaného závodu v daném roce.

Soutěžní tým tvoří 2 parašutisté + 1 kameraman. V průběhu závodu i celé FS2 TOUR Volný pád může být jeden z členů týmu zastoupen náhradníkem, v kategorii začátečníků nemůže však být nahrazen závodník s licencí A nebo B kategorií vyšší. V případě, že bude závodník nahrazen náhradníkem s vyšší kategorií, automaticky bude tým převeden do kategorie pokročilí, bez ohledu na počet odskákaných kol. U kategorie pokročilí nelze při změně jednoho člena týmu s nižší dosaženou kategorií převést tým do kategorie začátečníci.  Kameramany lze libovolně měnit v průběhu závodu i celé FS2 TOUR Volný pád, kameraman může absolvovat seskoky v rámci jednoho závodu s více soutěžními týmy.

Organizace závodu:

rw-2b1.Seskoky soutěžních týmů budou realizovány z výšky 4000m, pokud nebude pořadatelem stanoveno jinak. Pro hodnocení spolupráce ve dvojici bude čas 35 sec. od výskoku z letadla.
2.Před zahájením každého závodu si jednotlivé týmy vylosují číslo, které bude vždy uvedeno na začátku videozáznamu ze seskoku spolu s pořadovým číslem soutěžního kola.
3.Bezprostředně po absolvování soutěžního seskoku předá kameraman týmu natočené soutěžní video k vyhodnocení rozhodčím.
4.V rámci jednoho závodu se uskuteční 6 soutěžních kol.
5.Soutěžní seskoky budou zveřejněny den před zahájením soutěže. Týmy je musí absolvovat v pořadí, v jakém budou uvedeny.
6.Pro vyhlášení výsledků v jednotlivých kategoriích a vyhlášení vítěze závodu je nutné, aby každý tým absolvoval minimálně 2 soutěžní kola.
7.Při shodném počtu bodů o vítězi rozhodne nejvyšší dosažený počet bodů v jakémkoliv kole, nejvyšší počet bodů ve 2. kole, nejvyšší počet bodů ve 4. kole, rozeskok – první soutěžní seskok, los.
 

Program závodů:

Pátek:

  • tréninkové seskoky dle možností DZ
  • registrace soutěžních týmů

Sobota

  • uzávěrka registrace soutěžních týmů
  • soutěžní seskoky
  • vyhlášení výsledků

Neděle

  • náhradní termín

Pro aktuální informace o projektu sledujte web FS 2 Tour
  Napište první komentář
RSS komentáře

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >