Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Zajímavosti arrow Kočičky aneb český ženský rekord - díl 1.
Kočičky aneb český ženský rekord - díl 1. PDF Tisk E-mail
Autor: Jitka -nzk- Hejlová, 17. 10. 2011 (9221x shlédnuto)

KočičkyŽenský rekord ve skupinové akrobacii byl navýšen na 14-way a skákaly jsme z letadla SC-7 SKYVAN v Klatovech o Velikonocích 2003. Nápad se zrodil v hlavě parašutisty a dnes i zkušeného tandempilota Michala Koníčka. Představa, že dosavadní největší oficiálně skočená ryze ženská RW sestava je 6 členná, vzbuzovala úsměv a byla velká šance rekordem výrazně zacloumat.

 

Organizace stála na Michalovi a Andree Ptáčkové, která byla členkou skupiny PINK provozující letouny SC-7 v Klatovech a dalších evropských drop zónách. Role trenéra se s úspěchem zhostil Thomas Lewetz, majitel PINKU. Je paradoxem, že český ženský rekord 2003 připravoval Rakušan, ale v té době nebylo příliš letišť, trenérů a hlavně letadel vhodných pro seskok velké skupiny ze 4000 m. Videozáznam rekordu  pořizovali kameramani Michalové Cihlář a Koníček a Robert Renč. Jména členek rekordního týmu lze dohledat v archivu Aeroklubu České Republiky. Pokud si pamatuji správně, byly tam: Andrea Ptáčková, Marta Vrchlavská, Markéta Cejnarová, Martina Pátá, Renata Mazelová, Jana Štěpánková, Lída Ondrouchová, Dana Staňková, Daniela Staňková, Marcela Moravcová, Zdena Přibylová, Lenka Kudláčková, Radka Svobodová a Jitka Hejlová.

Myšlenka na překonání klatovské 14ky nás (mě a Martičku Vrchlavskou nyní Rydlovou) přepadla v roce 2005. Bohužel při situaci velmi smutné - na pohřbu Andrey Ptáčkové, parašutistky a instruktorky, která organizovala a skočila s námi zmíněnou 14-way v roce 2003 v Klatovech. Andrea  nešťastně zahynula při seskoku na Pink boogie v Tunisu v roce 2005. Akce Kočičky „pášeme" tedy na její počest a troufám si tvrdit, že se jí musí moc líbit!

Proč jsme náš první LADIES´ DAY pojmenovaly právě PŘIPRAVENÉ KOČIČKY? No, lze si domýšlet, že jsme všechny kočky, což samozřejmě jsme! Ale proč připravené? Tenhle výraz má svůj původ v jisté cvičební pozici určené k protahování zad, kterou náš tehdejší coach Robert Chromý vyžadoval při rozcvičce: klek na všech čtyřech, zakloněná hlava, vyšpulený zadek, to je PŘIPRAVENÁ KOČIČKA. Naopak, stejný cvik, ale s vyhrbením zad představuje HODNĚ NAZLOBENOU KOČIČKU. Robert to říkal daleko expresivněji! Název KOČIČKY alias PUSSY CATS se ujal a pro velký úspěch akci opakujeme každý druhý rok. Naším již „dvorním" rozhodčím, který dohlíží na správnost všech procesů nutných k oficiálnímu uznání rekordu je Vašek Červenka.

První „kočičinec" roku 2005 se skákal 6. 8. z vrtulníku pod vedením Roberta Chromého. Pokoušeli jsme se o 18-way, chybělo málo, ale rekord nakonec nepadl. Další Kočičky 24. 9. 2005 už smůlu prolomily. Sestavu loadoval chromý Roman Štengl a z L-410 se podařilo chytit 16-way. Účastnice zářijových Kočiček 2005 byly: Hejlová, Hrabinová, Klapková, Kudláčková, Malíková, Martanová, Mazelová, Pátá, Příbylová, Rydlová, Svobodová, Staňková, Špůrková, Tichá, Vaňková, Vintíková, Hronzová, Jerhotová, Kašičková.

V roce 2007 jsme s Martičkou neponechaly nic náhodě a zorganizovaly několik tréninků. Pussycats sezóna pak vyvrcholila 15. 9. 2007. Skákalo se z vrtulníku Mi-8 a již ráno v 9:30 padl rekord. Sestava čítala 17 kočiček (Klapková, Martanová, Handzová, Staňková Daniela, Heranová, Kudláčková, Štěpánková, Matasová, Krajzlová, Mazelová, Svobodová, Uríková, Rydlová, Vaňková, Staňková Dana, Pátá, Hejlová). Odpoledne pak padla 19ka. Měli jsme původně políčeno na 21ku, ale dvě kočičky měly zraněné nohy. Tým 19 byl tedy ve složení: Klapková, Martanová, Handzová, Staňková Daniela, Heranová, Kudláčková, Vybíralová, Matasová, Krajzlová, Svobodová, Uríková, Rydlová, Staňková Dana, Pátá, Hejlová, Tichá, Kovářová, Jerhotová, Beranová. Sestavy nám loadovali Jan „Gejza" Klapka a Jarda Hrstka.

V roce 2009 jsme úspěšně skočily „voko", tedy  21ku a pokusily se o 24ku. Přítomné byly kočičky: Anička Ahneová, Jíťa Bastlová, Jana Beranová, Andrea Buriánková, Kačka Čápová, Kačka Hanzlíková, Jitka -nzk- Hejlová, Martina Hejná, Makakua Hejná, Veronika Hrstková, Míša Jerhotová, Jiřka Gejzovka Klapková, Petra Krajzlová, Lenka Martanová, Renata Sněhurka Matasová, Martina Pátá, Žaneta Rybová, Martička mikrofon Rydlová, Dana Staňková, Daniela Staňková, Markéta Svobodová, Radka Svobodová, Pája Tichá, Terka Tůmová, Hanka Uríková, Milka Vaňková, Simča Vybíralová a Hanka Zoulová. Trenér Jarda Smitka z RW4 Bad Boys.

Další Kočičky jsou plánované na květen 2012 do Příbrami. Bližší info bude následovat. Těšíme se.

Jitka -nzk- Hejlová a Martička Rydlová

Kočičky
  Komentáře (1)
RSS komentáře
 1 Přidal hors, 19. 10. 2011 10:12
Fakt smutný, když si uvědomím, že z těch prvních 14 kočiček už mezi námi tři nejsou.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >