Hledání

Přihlášení

Home arrow Články arrow Zajímavosti arrow Kočičky aneb český ženský rekord - díl 2.
Kočičky aneb český ženský rekord - díl 2. PDF Tisk E-mail
Autor: Jitka Hejlová, 01. 11. 2011 (7650x shlédnuto)

K2 plakatek bila-cervenaV roce 2005 byly kočičky dvoje. Článek nás vrací k prvnímu pokusu o překonání českého ženského rekordu v roce 2005.

Je pátek 5. 8. 2005 večer. Letiště Příbram si užívá nevídané koncentrace žen. Zítra budeme skákat velké holčičí RW sestavy a možná skočíme nový český rekord! Ten dosud platný je 14-way z roku 2003 a skočily jsme ho v Klatovech. Probíhá těšení, registrace, „fasování“ červeného trička s logem PŘIPRAVENÁ KOČIČKA a přívěsku na krk. Začíná úvodní briefing s čechojihoafrickoamerickým trenérem Robertem Chromym. Sám si říká kocour J a je velmi v pohodě. Jeho čeština není úplně dokonalá, ale všechny mu rozumíme. Je fajn, zkušený a hlavně umí!

kocky1

Myšlenka překonání ženského rekordu nás (mě a Martičku Rydlovou) přepadla již letos v únoru. Bohužel v situaci velmi smutné - na pohřbu Andrey Ptáčkové, parašutistky a instruktorky, která organizovala a skočila s námi právě onu 14way. Andrea nešťastně zahynula při seskoku na Pink boogie v Tunisu. Dnes je to právě půl roku. Celou akci tedy „pášeme" na její počest a troufnu si tvrdit, že se jí to musí moc líbit!

 

kocky2

 

Proč se náš LADIES´ DAY jmenuje právě PŘIPRAVENÉ KOČIČKY? No, lze si domýšlet, že jsme všechny kočky, což samozřejmě jsme! Ale proč připravené? Tenhle výraz má svůj původ v jisté cvičební pozici určené k protahování, kterou Robert vyžaduje při rozcvičce: klek na všech čtyřech, zakloněná hlava, vyšpulený zadek = připravená kočička. Naopak, vyhrbením zad obdržíte tzv. NASR... KOČIČKU, ale to my rozhodně nejsme!

 

kocky3

 

Sobota ráno. Počasí nenabízí moc důvodů k radosti, je větrno, ale půjde to. Být přesně v osm v hangáru - velké balírně - činí některým kočičkám malý problémek, ale nakonec se nás tam schází všech 18! Škoda obou holek-Gejzovek-Klapkovek, které se vyřadily zlomením nožek při přistání a Markéty Cejnarové, kterou trápí zánět šlach. Některé kočičky nemají zatím s RW sestavami příliš zkušeností, rozhodneme se proto skočit nejprve dvě menší skupiny z L-410. Tři skoky se střídavým úspěchem. Přijíždí rozhodčí Venca Červenka a konečně kocour loaduje VELKOU!  Pro snadnější výskok volíme vrtulník Mi-8. Klasický obrazec, kdy jsou čtyři jako základ ve staru, pak se napojují zippers a na ně stingers. Vypadá to nadějně ale pár kočiček propadá. Dáváme si repete, ale base je špatně vyskočený, roztrhne se, rychle pochytá, ale některé zase nedoklesají. Třetí a poslední pokus se téměř zdařil, škoda jedné zatoulané kočky. Prostě chtěla moc moc a byla málo opatrná. Oficiální rekord nepadl, ale všechny jsme si pěkně zatrénovaly a zatraceně dobře se pobavily. Vrtulník večer odletěl, takže šance na další pokusy v neděli nebyla.

 

kocky4

 

Den v Příbrami tmavne, roztápí se gril, chladí šampus a žhaví se aparatura na diskotéku. Spousty jídla a pití. Vše sponzorováno provozovatelem letiště SKYSERVICE. Tedy kromě toho tmavnutí dne, to Pája Štěpánek ze SKYSERVICE ještě neumíSmile.  Poslední „čtyřistadesítka" vyváží Gejzu oslavující 3000 skoků. Připravena RW šestnáctka, naloadovány tři změny. Seskok se vydařil, sestava se ukázala neprůstřelnou i přes útok Karla Kota, který nestihl dobrzdit. Změny proběhly podle plánu a Gejza se projevil jako neobratitelný, protože poslední změnou mělo být jeho převrácení na záda! Provoz končí a zábava se rozjíždí na plný gril. Výborné masíčko, šampus teče proudem. Za chvilku všichni tančí a většina i na stolech! Kromě spartakiády a vlastní písňové tvorby tria Jitka+Pája+Honza B. proběhly roztodivné tance a poslední „držáci" jsme šli spát někdy před čtvrtou hodinou.

 

kocky5

 

Děkuji všem kočičkám, hlavně těm méně zkušeným, jako je Petra, Rosina, Míša a Pája, které ačkoli nemají moc naskákáno, přesto do toho šly a s velkým nadšením. Tohle byla příprava, určitě jsme se dost naučily, abychom na další akci byly již opravdu připravené. 

Děkujeme SKYSERVISU zejména Pavlovi Štěpánkovi za možnost intenzivního tréninku, Veronice a Martince v manifestu za trpělivost a operativnost. Díky Romanovi KEEP FALLING za dodávku triček a jejich částečný sponzoring. Díky rozhodčímu Vencovi Červenkovi, že přijel. Martičce Rydlové za vlastnoruční výrobu přívěsků na krk a Ondrovi Rydlovi za perfektní grilování. Děkuji také Ondrovi Vyletovi za zpracování loga PŘIPRAVENÉ KOČIČKY a Michalu Koníčkovi za držení palců z Izraele.  Zvláštní poděkování patří kameramanům, kteří nezištně točili naše divy (čti „dajvy"). Natáčeli nás Luděk Kábele, Vašek Prokeš a ve finále také Jiřík Doležal alias Georger. A nakonec našemu trenérovi-kocourovi Robertovi Chromemu. Pokud by byla možnost dalších pokusů, jistě by nás kocour dovedl k rekordu!

Jitka Hejlová
alias big cat
  Napište první komentář
RSS komentáře

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Předch.   Další >